UWAGA! Zamówienia złożone przed rozpoczęciem sezonu, tak jak przed 15 kwietnia 2021 roku, będą wysyłane najwcześniej po 15 kwietnia 2021

Gospodarstwo rolne Verbena - zasady wysyłki

Wysyłkę roślin ciepłolubnych typu werbena patagońska czy roślin jednorocznych takich jak kosmos/onętek, żmijowiec zwyczajny czy tytoń ozdobny rozpoczynamy mniej więcej w drugim tygodniu maja, kiedy ustąpi ryzyko wystąpienia większych przymrozków, byście mogli Państwo wsadzić rośliny od razu do gruntu po otrzymaniu od nas przesyłki. Każdorazowo przed wysyłką przez nasz sklep, są Państwo informowani z jednodniowym wyprzedzeniem drogą mailową o planowanej wysyłce towaru.

W pełni sezonu tak jak od maja 2021 roku wysyłkę zamówień realizujemy maksymalnie do 24h po zaksięgowaniu wpłaty. Z doświadczenia wiemy, że firmie kurierskiej dostarczenie paczki zajmuje 1-2 dni roboczych, zatem łączny czas wysyłki to 2 lub maksymalnie 3 dni robocze.

Dokładamy wszelkich starań, by żywy towar jakim są rośliny, dotarł do Państwa w jak najlepszym stanie, dlatego wysyłamy zamówienia w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, by uniknąć sytuacji, w której sadzonki byłyby zatrzymane w magazynach kurierskich w czasie weekendu.

Zasady wysyłki
Zasady wysyłki - sadzonki

Szczególne środki ostrożności

Przed wysyłką rośliny są obficie nawadniane, a każda z sadzonek pakowana ręcznie w sposób najmniej inwazyjny dla roślin.

W przypadku wysyłki sadzonek w pełni sezonu to znaczy latem(VI,VII,VIII), niektóre byliny mogą być przez nas przycinane na wysokość około 30cm. Prosimy by Państwo się tym nie martwili, bowiem przycięcie rośliny spowoduje jedynie, że sadzonka mocniej się rozkrzewi i po około 2-3 tygodniach od wysadzenia do ogrodu czy donicy, ponownie uzyska swój docelowy rozmiar i będzie obficie kwitła.

W przypadku zamówień hurtowych ( powyżej 100szt. ), prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Gospodarstwo rolne ,, Verbena" zaproponuje Państwu indywidualną wycenę zamówienia.